Bota

Situata e Covid-19 në Serbi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 11 viktima dhe 351 raste të reja

Ndërsa numri i të  infektuarve është rritur me 351 raste  ku gjithsej janë prekur 19,334 persona që nga fillimi i pandemisë së Covid-19.
Featured image of article: Situata e Covid-19 në Serbi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 11 viktima dhe 351 raste të reja Foto Ilustruese

SERBI– Serbia është një ndër vendet e prekura nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në Serbi janë regjistruar 11  viktima të reja si pasojë e COVID-19 duke e çuar numrin total në 429  numrin e viktimave.

Ndërsa numri i të  infektuarve është rritur me 351 raste  ku gjithsej janë prekur 19,334 persona që nga fillimi i pandemisë së Covid-19.

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se 169 pacientë janë në gjendje të rëndë sakaq janë shëruar 14,047 të tjerë. Serbia për identifikimin e personave që mund të kenë kontraktuar me Covid-19 janë kryer 515,395 testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment