Bota

Situata e Covid-19 ne Rusi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 5,394  raste të reja dhe 79 viktima

Deri më tani Rusia ka regjistruar të paktën 856,264  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë, ndërsa kanë vdekur 14,207  persona të tjerë.
Featured image of article: Situata e Covid-19 ne Rusi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 5,394  raste të reja dhe 79 viktima Foto Ilustruese

RUSI–  Rusia është një ndër shtetet më të goditura nga pandemia e Covid-19, ku ditë pas dite po shënohen shifra të larta të të infektuarëve.

Gjithashtu edhe numri i viktimave është rritur ndjeshëm, duke bërë që vendi të shtojë masat e sigurisë sepse tashmë Rusia renditet si vendi i katërt në listën e vendeve më të prekura nga virusi.

Deri më tani Rusia ka regjistruar të paktën 856,264  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë, ndërsa kanë vdekur 14,207  persona të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në 24 orët e fundit raportohet të jenë shënuar 5,394  raste të reja me Covid-19 dhe 79 viktima. Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë deri më tani në Rusi janë shëruar 653,593 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë  2300 të tjerë.

Burimi:.worldometers.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment