Bota

Situata e Covid-19 në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen mbi 16 mijë raste të reja dhe 553 viktima nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 553 persona dhe janë infektuar 16,308 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 68,447 ndërsa numërohen në total 1,938,083 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.
Featured image of article: Situata e Covid-19 në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen mbi 16 mijë raste të reja dhe 553 viktima nga Covid-19 Foto Ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 553 persona dhe janë infektuar 16,308 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 68,447 ndërsa numërohen në total 1,938,083 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 1,249,470 persona dhe numri i personave që janë në gjendje të rëndë për jetën është 2,784 pacientë.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment