Bota

Situata e Covid-19 në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 4 viktima dhe 259 raste të reja

Në 24 orët e fundit në Itali kanë vdekur 4 persona dhe janë infektuar 259 të tjerë.
Featured image of article: Situata e Covid-19 në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 4 viktima dhe 259 raste të reja Foto Ilustruese

ITALI– Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur vetëm 4 persona dhe janë infektuar 259 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35,209, ndërsa numërohen në total 250.825 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Vendet e prekura nga Covid-19

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë 150 shëruar persona dhe numri në total i pacientëve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 202,248 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: .corriere.it

(A.K.dosja.al)

Shto Koment