E Shtunë, 21 Nëntor, 2020
Full Ads
Bota

Situata e Covid-19 në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 14 viktima dhe 1,434 raste të reja

Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35,577 ndërsa numërohen në total 281,583 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.
Featured image of article: Situata e Covid-19 në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 14 viktima dhe 1,434 raste të reja virusi

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 14 persona dhe janë infektuar 1,434 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35,577 ndërsa numërohen në total 281,583 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 211,272 persona dhe numri  i personave që janë në gjendje të rëndëë për jetën është 150 pacientë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment