Aktualitet

Situata alarmante në Kakavijë, shqiptarët në Athinë protestë në 18:00: Rama e Cakaj ku janë, pse i braktisën qytetarët

Një qytetarët gjatë një interviste në Report TV, u shpreh se shqiptarët në Athinë do të zhvillojnë ditën e sotme një protestë në orën 18:00.
Featured image of article: Situata alarmante në Kakavijë, shqiptarët në Athinë protestë në 18:00: Rama e Cakaj ku janë, pse i braktisën qytetarët Foto nga radha e makinave në këtë pikë kufitare

KAKAVIJË- Situata e krijuar në Kakavijë, ka sjellë revoltën dhe tek emigrantët që janë në Greqi. Një qytetarët gjatë një interviste në Report TV, u shpreh se shqiptarët në Athinë do të zhvillojnë ditën e sotme një protestë në orën 18:00.

Ku është kryeministri, ministri Brendshëm, ministri i Jashtëm, pse i braktisën shqiptarët në Kakavijë“, u shpreh qytetari, duke njoftuar mbajtjen e protestës në Athinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Protesta vjen në një kohë kur në pikën kufitare të Kakavijës, situata është bërë shumë alarmante. Vargu i makinave ka arritur deri në Jorgucat, në një distance rreth 20 kilometra që nga pika kufitare. Qytetarët po qëndrojnë mes diellit dhe nuk dihet se kur mund të kalojnë kufirin.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment