Bota

Sipërmarrësi amerikan Elon Musk parashikon kohën kur njerëzit mund të udhëtojnë në planetin Mars: Ndoshta brenda 6 viteve…

, Musk ka thënë se ndoshta koha kur njerëzit mund të udhëtojnë në Marsë është pas 6 vitesh. 
Featured image of article: Sipërmarrësi amerikan Elon Musk parashikon kohën kur njerëzit mund të udhëtojnë në planetin Mars: Ndoshta brenda 6 viteve… Elon Muska

SHBA-Sipërmarrësi amerikan dhe pronari i SpaceX, Elon Musk ka përcaktuar kohën se kur njerëzit mund të udhëtojnë drejtë planetit Mars.

Sipas mediave të huaja, Musk ka thënë se ndoshta koha kur njerëzit mund të udhëtojnë në Marsë është pas 6 vitesh.

“Ndoshta do të bëhet për 6 vjet. Nëse jemi me fat, mbase 4 vjet më vonë,”-ka thënë ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Musk gjithashtu ka thënë se një anije pa njerëz është planifikuar të dërgohet në Mars brenda dy viteve, dhe kapsula Creë Dragon e prodhuar nga SpaceX, ka filluar testimin.

(k.a/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment