Ekonomi

Sindikatat dhe operatorët e transportit publik ‘fundosin’ taksistët e paligjshëm, detaje nga aksioni i policisë

Operacioni i Policisë u zhvillua me kontrolle me mjete dhe agjentë civilë, në zona të ndryshme të kryeqytetit ku dyshohej se kryhej ky aktivitet informal.
Featured image of article: Sindikatat dhe operatorët e transportit publik ‘fundosin’ taksistët e paligjshëm, detaje nga aksioni i policisë Aksioni i policisë në kryeqytet

TIRANË- Policia e Shtetit ka ndëshkuar 23 drejtues mjetesh, të cilat kishin regjistruar automjetet e tyre përdorim vetiak ndërkohë që i përdornin për transport udhëtarësh.

Marrë shkasë nga ankesat e sindikatave dhe operatorëve të transportit publik, Policia zhvilloi kontrolle me mjete dhe agjentë civilë në zona të ndryshme të kryeqytetit ku dyshohej se kryhej aktiviteti informal.

POSTIMI I PLOTË:

Shto Koment