Sport

Simeone ka gjetur sulmuesin ideal, në verë blerja përfundimtare

Merkatoja e verës së ardhshme do të jetë e nxehtë dhe Atletico Madrid do të bëjë një blerje mjaft cilësore në merkato. Do ta "blindonte" sulmin e bardhekuqve.
Featured image of article: Simeone ka gjetur sulmuesin ideal, në verë blerja përfundimtare Diego Simeone, trajner i Atletico Madridit

Atletico Madrid është i kënaqur me performancat e sulmuesit Alvaro Morata dhe ka vendosur ta blejë përfundimisht nga Chelsea. Ai është përshtatur me ekipin e trajnerit Diego Simeones.

Spanjolli nuk do të rikthehet në Londër. Me dëmtimin e sulmuesit Diego Costa, ai ka patur hapësira më shumë në Madrid. Gazeta “AS” shkruan se madrilenët janë gati të paguajnë kartonin e lojtarit të tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Merkatoja e verës së ardhshme do të jetë e nxehtë dhe Atletico Madrid do të bëjë një blerje mjaft cilësore në merkato. Do ta “blindonte” sulmin e bardhekuqve.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment