Aktualitet

Silva Bino: Mësohuni me maskat, do t’i mbani edhe pas daljes së vaksinës

VIDEO
Bino u shpreh se impakti që maskat kanë do të shihet në ditët në vijim. Ndërsa tha se do të mbahen dhe pas daljes së vaksinës.
Featured image of article: Silva Bino: Mësohuni me maskat, do t’i mbani edhe pas daljes së vaksinës Silva Bino

TIRANË– Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino i bën thirrje të rinjve që të mbajnë maska në mënyrë që të mos bëhen shkas i vdekjes së një personi tjetër.

Gjatë fjalës së saj të mbajtur në konferencën për mediat në lidhje me pandeminë, krah ministres Manastirliu, Bino u shpreh se impakti që maskat kanë do të shihet në ditët në vijim. Ndërsa tha se do të mbahen dhe pas daljes së vaksinës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Mbani maskat, të rinjtë bëhen shaks për vdekjen e një personi që është më vulnerabël, i cili më vjen keq ta them këtë, por shkon drejt fatalitetit. Maska do të mbahet edhe pas daljes së vaksinës, deri sa të shohim që do japë efekt. Impakti i masave që kemi marrë do të shihet më vonë. Nuk mund t’i shohim direkt, por do të vëmë re sheshimin e kurbës.’– shprehet Bino.

LAJM I MADH: Manastirliut i ‘bie maska e detyrueshme’, s’i dalin shifrat: Sapo shënuam javën me më shumë vdekje! Ilaçet e rimbursueshme i vendosin mjekët. Binos i merret fryma: Mësohuni se do i mbani dhe pas daljes së vaksinë

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Silva Bino: Mësohuni me maskat, do t’i mbani edhe pas daljes së vaksinës

  1. Keshtu ju ka urdheruar OBSH? Nxirrni publikimet shkencore qe vertetojne qe maska eshte efikase pastaj flisni

Shto Koment