Blog

Sikur të vendosnin fëmijët?

Meqënëse ju z.Rama, z.Basha, Doktor Berisha, znj.Kryemadhi, keni femijë, pyetni njëherë veten përtej një pushteti. Çfarë dreqin nuk shkon me ju, që njerëzit janë të vrarë e ndarë në shpresen e tyre!
Featured image of article: Sikur të vendosnin fëmijët?

TIRANË- Ne kete 1 Qershor sdo te kish fushate, pergjate kaq shume vitesh nuk do te kishe sherrnaja politike, plot tre rekomandime pozitive te KE-s do ishin kthyer ne hapje negociatash me kohe.

Mqs ju z.Rama, z.Basha, Doktor Berisha, znj.Kryemadhi, keni femije, peytni njeher veten pertej nje pushteti. Cfare dreqin nuk shkon me ju, qe njerzit jane te vrare e ndare ne shpresen e tyre!

Fushata pa konkurent eshte si ajo ndeshja qe rezultatin e ka ne tavolina 3 me 0.

Por edhe kampionati nuk mund te zhbehet pasi nje skuader konteston gjithmon albitrin.

Mqs ende eshte 1 Qershor, neser 2 Qershor dhe ne Tirane ka proteste masive dhe zyrtarin me te larte te NATO-s vizitor.

Cfare do percjellim ne ekrane dhe pertej kufijeve? Ate qe thote kryeministrja Serbe, njerez te eger nga mali?! Apo njerez qe shqiperine e kane si nje nder femijet e tyre, si ato gishtat e dores qe dhembin te gjithe njesoj e nuk ndahen!

Perse nuk vendosni femijet para karrikes politike?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Flisni njeher me femijet tuaj, flisni me pas e me femijet e ketij vendi. Flisni per ate qe te rritur si ju, kane bere keq e gabim. Flisni jo me letra por ashtu koke me koke. A ja vlen te zihen me te rriturit ju ne mbeshtetesit tuaj per te krijuar nje vend te pasigurte per te gjithe femijet?!

Me korin e femijeve Parashevi Simaku, ka gdhendur nje mesazh qe sduhet harruar.

Ndoshta shume nga ata qe sot ishin ne fushate e neser do jene ne proteste se kane degjuar, pasi ka vite qe media e le pas dore edhe per 1 Qershor, por nje refren i atij mesazhi godet forte:

“Mos jau prishni ëndërrat janë të vegjël shumë mos lëndoni nëna syrin e pagjumë të gjitha do i dhuroja kaq të lumtur t’i shikoja dhe fëmijët në gjithë globin anembanë”

#sillunisiterriturperfemijetshqiptar

(Dosja.al)

Shto Koment