Politike

Si vendosen masat shtrënguese të COVID? Rama e tregon me hapa: Dëgjoj ekspertët, lexoj shumë dhe pastaj…

Kryeministri Edi Rama tha se dëgjon ekspertët por lexon edhe vetë se çfarë janë duke bërë vendet e tjera. 
Featured image of article: Si vendosen masat shtrënguese të COVID? Rama e tregon me hapa: Dëgjoj ekspertët, lexoj shumë dhe pastaj…

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka treguar sesi merret vendimi për shtrëngimin apo lirimin e masave të koronavirusit në vendin tonë. I ftuar në emisionin “Real Story”, Rama tha se dëgjon ekspertët por lexon edhe vetë se çfarë janë duke bërë vendet e tjera. 

Nuk është puna interpretimi i shifrave. Po flas për kritere që ndërtohet statistika. Janë spekulime të gjitha të tjerat. E them me bindje që pavarësisht se çfarë shohim në media. Përgjithësisht ruhen rregullat. Kjo është një luftë shumë më e madhe se partitë tona, dhe mendja e secilit. Prandaj është shumë e rëndësishme që t’i shmangemi pjesëve që ushqehen nga gjysme të vërteta. Unë jam kryeministër, s’jam specialist dhe as anëtar i komitetit shkencor. Nuk është largim nga përgjegjësia. I dëgjoj me vëmendje, lexoj ça bëjnë të tjerët dhe përpiqem të jem besnik i atyre që më mësojnë. Nuk jam ide si për ekonominë, turizmin apo artin. Në fund të ditës bilanci ka rëndësi,”-u shpreh Rama. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment