DikurVirale

“Si Tom Doshi nuk bën më nana”, kënga për deputetin e Shkodrës: I ka dalë mafias përballë (VD)

Pas këngës për Fatos Nanon, Sali Berishën e Ilir Metën, radhën e ka Tom Doshi. Këngëtari Pllum Vatnikaj ka bërë një këngë për Tom Doshin, ku shprehet se si ai nuk do bëj më nëna.
Featured image of article: “Si Tom Doshi nuk bën më nana”, kënga për deputetin e Shkodrës: I ka dalë mafias përballë (VD) Tom Doshi, deputet i PSD

TIRANË- Arti dhe politika në Shqipëri kanë qenë gjithmonë të përziera. Politika gjithmonë ka kërkuar të bëj art dhe arti ka kërkuar të bëjë poltikë.

Nga ana tjetër shumë këngëtarë talentin e tyre ia ka dedikuar deputetëve, minsitrave e kryeminsitrave. Kur vjen fjala për pushtetarët tanë këngëtarët dhe poetët nuk i kanë kyrsyer vargjet, ku i kanë thurur lavde.

Pas këngës për Fatos Nanon, Sali Berishën e Ilir Metën, radhën e ka Tom Doshi. Këngëtari Pllum Vatnikaj ka bërë një këngë për Tom Doshin, ku shprehet se si ai nuk do bëj më nëna.

“Sa të bjerë djelli e sat rë bie hana, si Tom Doshi nuk bën ma nana”, është një pjesë e këngës për deputetin e Shkodrës.

Më tej këngëtari shprehet se Tom Doshi ua qan atyre hallet dhe i ka dalë mafies përpara si aksush tjetër.

Për më shumë dëgjoni këngën:

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment