Politike

Si po shkon identifikimi biometrik? Celibashi jep DETAJE: Në shumicën dërrmuese ka funksionuar

Kryetari i Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi shkruan se problematikat kanë qënë shumë në numër të vogël.
Featured image of article: Si po shkon identifikimi biometrik? Celibashi jep DETAJE: Në shumicën dërrmuese ka funksionuar Ilirjan Celibashi

TIRANË– Kryetari i Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka dhënë detaje lidhur me procesin e identifikimit biometrik të votuesëve. Me anë të një statusi në Twitter, Celibashi shkruan se problematikat kanë qënë shumë në numër të vogël.

Problematikat me identifikimin elektronik (sjellje operatoresh + funksionalitet pajisje) janë në përqindje shumë të ulët. Në shumicën dërrmuese të qëndrave të votimit pajisja ka funksionuar dhe operatorët kanë bërë detyrën e tyre,”-shkruan Celibashi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: SHQIPËRIA VOTON/ 3.6 mln shqiptarë “vulosin” 2021! PS kërkon ‘histori’ me mandatin e tretë, PD-LSI zotohen për NDRYSHIM, pjesëmarrje MASIVE, ‘hackerohet’ për një orë aplikacioni i KQZ-së (ZHVILLIMET)

(k.m.dosja.al)

Shto Koment