Aktualitet

Si nisi sherri mes krushqve në Dibër, shkuan për të sqaruar ndarjen e fëmijëve dhe përfunduan në spital

Policia pasi të plagosurit kanë marrë mjekimin e nevojshëm, ka nisur dhe shoqërimin e tyre dhe marjren në pyetje për sqarimin e rrethanave.
Featured image of article: Si nisi sherri mes krushqve në Dibër, shkuan për të sqaruar ndarjen e fëmijëve dhe përfunduan në spital Policia (ilustrim)

DIBËR- Të tjera detaje janë mësuar në lidhje me ngjajren e rëndë të ndodhur sot në mbrëmje në qytetin e Dibrës. Sipas informacioneve nga vendi i ngjajres, mësohet se sherri ka ndohur mes dy familjeve që janë krushq me njëri-tjetrin.

Po ashtu shtohet se ata kanë konfliktuar për shkak të miqësisë së prishur mes tyre. Sipas policisë, dy familjet, e djalit dhe vajzës ishin mbledhur në një lokal për tu sqaruar, por aty debatet kanë përfunduar në një sherr të dhunshëm.

Policia pasi të plagosurit kanë marrë mjekimin e nevojshëm, ka nisur dhe shoqërimin e tyre dhe marjren në pyetje për sqarimin e rrethanave.

Deri tani mësohet se janë 6 persona të plagosur, të cilët kanë marrë ndihmën e parë dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment