Bota

Si nëpër filma, Juan Guaido futet me fórcë në Kuvend, përplàsje e dhunë e Pólícínë (VD)

Në video të publikuar nga mediat e huaja, pamjet tregojnë një përplàsje dràmàtike ku dëgjohen dhe zëra të dhjetrave deputetëve që thërrasin “këtu vendosë populli”.
Featured image of article: Si nëpër filma, Juan Guaido futet me fórcë në Kuvend, përplàsje e dhunë e Pólícínë (VD) deputeti
Përditësuar:

VENEZUELË- Juan Guaido së bashku me deputetët e opozitës të Venezuelës kanë arritur të futen me fórcë brenda parlamentit, dy ditë pasi lideri autoritarist, Nicolas Maduro, tentói që të vendoste në krye të Kuvendit Kombëtar një njëri të kontrólluar nga ai.

Në video të publikuar nga mediat e huaja, pamjet tregojnë një përplàsje dràmàtike ku dëgjohen dhe zëra të dhjetrave deputetëve që thërrasin “këtu vendosë populli”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këto pamje disa i kanë krahasuar me një pjesë të serialit ‘Game of Thrones’’ pasi patën dhe një përplàsje me pólícínë. Ndërkohë SHBA vazhdon ta njohë Guaidon si presidentin e ligjshëm të Venezuelës.

(A.K. Dosja.al)

Shto Koment