Showbiz

Si janë raportet me Noizy-n? Reperi tregon të vërtetën e debatit

Reperi, Don Phenom ka folur për marrëdhënien e tij me Noizy-n dhe gjithë artistët e tjerë shqiptarë.
Featured image of article: Si janë raportet me Noizy-n? Reperi tregon të vërtetën e debatit Don Phenom dhe Noizy.

Një nga emrat më të rinj ndër reperët shqiptar është edhe Don phenom, i cili arriti suksesin e tij në bashkëpunimin me Tayna-n në hitin ‘Columbiana’.

I ftuar në emisionin “NIN”, Don Phenom foli për projektet e reja muzikore, marrëdhënien që ka me artistët e tjerë shqiptarë dhe sigurisht ai foli edhe për raportin me Noizy-n, fillimisht duke u ndalur te diss-i i tri viteve më parë, kur reperi nuk ishte fort i njohur.

Reperi u pyet gjithashtu edhe për debatin e pak kohëve më parë, kur Don Phenom thumboi publikisht Noizy-n se i kopjoi këngën dhe ai u shpreh kështu:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Fansat e analizojnë se çfarë ke bërë ti. Në Amerikë thonë se kur të imitojnë, është për mirë. Nuk kemi patur mundësinë të sqarohemi, por ai është në punën e vet, ndërsa ne në tonën.”

 

L.K/Dosja.al

Shto Koment