BotaKuriozitete

Shumica e vrasësve serialë i përkasin shenjës së horoskopit të…

FBI ka nxjerrë statistikat më të fundit përsa i përket vrasësëve serialë dhe shenjës së tyre të horoskopit.
Featured image of article: Shumica e vrasësve serialë i përkasin shenjës së horoskopit të…

Amerikë – FBI ka nxjerrë statistikat më të fundit përsa i përket vrasësëve serialë dhe shenjës së tyre të horoskopit.

Renditja e shenjave më të prirura për të qënë të dhunshëm, psikopatë apo edhe vrasës është :

12 – Në vendin e fundit, edhe pse është e çuditshme se njerëzit gjithmonë mendojnë se kjo shenjë nuk është shumë paqësore, apo është edhe jo normale, renditet shenja e binjakëve.

Arsyeja se pse kjo shenjë nuk mund të jetë një vrasëse seriale, është shumë e thjeshtë.

Sepse Binjakëve nuk i’u interesojnë njerzit aq shumë, sa për ti vrarë ata. Binjakët do ta shumëzonin ekzistencën tënde me 0, dhe thjesht do të të nxirrnin nga jeta e tyre. Ata nuk janë inatçinj dhe kanë tendencë të falin dhe të harrojnë shpejt. Sido të jetë puna, askush nuk i intereson aq shumë një binjaku, sa ai të arrijë ta vrasë atë.

11-  Ujori është shenja e dytë më e pafajshme e horoskopit.

Ujori është një shenjë që i urren padrejtësitë. Një ujor nëse ju do t’i bënit diçka të keqe, me siguri do t’ju dorëzonte në polici, përpara se të merrte vendimin për t’ju vrarë. Edhe pse është një shenjë hakmarrëse, ujori nuk hyn tek vrasësit serialë të horoskopit.

10 – Luani. Qentë që lehin, nuk kafshojnë.

Edhe pse mbahet si mbreti i pyllit, në të vërtetë luanët priren ti shmangen dramave, dhe situatave kaotike. Ata janë njerëz social, por prioriteti i tyre është të kalojnë mirë.  Kur vjen puna për përballje apo dhunë, luani transformohet në një mace, dhe ikën nga vendi i ngjarjes.

9- Peshorja.

Të tërë e dimë që peshorja është e ëmbël, e bukur dhe pozitive, por gjithësesi këta njerëz kanë kryer më shumë vrasje, sesa Luani dhe Ujori, dhe kjo është e çuditshme. Në momentin që ti mundohesh të përfitosh nga një peshore, atëherë bën mirë të bësh kujdes pasi ata nuk e kanë problem të të ngulin thikën mbas shpine.

8-  Virgjëresha, vrasësja kalkuluese e horoskopit

Gjithësesi, virgjëreshat janë më të prirura për të kryer vjedhje apo mashtrim sesa vrasje, ato janë gjaknxehta dhe llogaritare të mira të situatës. Por ndonjëherë virgjëreshat e humbasin pozitivitetin e tyre, dhe futen në botën e tyre të errët,gjë e cila ndonjëheë i ndëshkon ato.

7- Peshqit.

Nëse mendoni se peshqit janë të dashur dhe të këndshëm, atëherë gaboheni. Disa nga vrasësit më të famshëm  në botë janë shenja e peshqëve. Peshqit kanë problemin e fikësimit, ata shpesh fiksohen mbas diçkaje, qoftë ky një njeri tjetër, drogërat e ndryshme apo dhe situatat e detajuara.

6- Bricjapi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vrasësi serial që ka vrarë më shumë njerëz, plot 120 të tillë, i përket shenjës së bricjapit. Bricjapi është një shenjë mjaft rrespektuese ndaj ligjit dhe rregullave, por nësë i erren sytë, atëherë bëni kujdes, se ai mund të marri nën tërbimin e tij çdo gjë që i del përpara.

5-Dashi.

Ndoshta ktë shenjë e prisnit, pasi mbahet si nje nga shenjat më nevrike të horoskopit, por arsyeja pse gjendet në vendin e 5-të, është se inati i tyre nuk zgjat gjatë, dhe nëse ju bëni një dash me nerva, mjaftoni ta lini pak vetëm të qetësohet dhe çdo gjë do shkojë mirë.

4-Demi.

Demi është shenja përkatëse e disa prej mashtruesëve më të mëdhenj në botë . Një shenjë përgjithësisht e qetë, por që kur inatosen nuk duhet ti dalësh përpara. Mania per lekun e bënë demin mjaft materialist, dhe në rastet e këqija e shtyn atë të kryejë mashtrime, apo veprime ilegale.

3- Në vendin e tretë, renditet Shigjetari.

Shigjetarët kanë kryer disa nga vrasjet dhe krimet më brutale në historinë e njerëzimit.

Ted Buny, Stalini dhe Pablo Escobar i përkasin shenjës së shigjetarit. Shigjetarët duan të cilësohen si lidera, dhe kryejnë vrasje masive.

2- S’kishte si të ndodhte ndryshe, në vendin e dytë ndodhet Akrepi.

Akrepi i pëlqen të bëjë krime sadiste, të mbushura me dhunë, ai merr kënaqësi nga dhimbja që i shkakton tjetrit, shumë vrasës seriale i përkasin shenjës së akrepit.

1- Në krye të listës, është Gaforrja.

Pjesa më dërrmuese e vrasësve serialë, i përket shenjës së Gaforres. Shumica e vrasjeve të kryera kanë pasur si motiv xhelozinë. Gaforrja mbahet si një prej shenjave më xheloze të horokopit. Ato e humbin arsyen, dhe i erren sytë, në atë moment gaforrja është e aftë të bëjë çdo gjë.

Po ti , në çfarë vendi u rendite në këtë listë?

Burimi:Onedio.co 

E.C/Dosja.al

Shto Koment