Bota

17 vite betejë me kancerin, shuhet nga jeta ylli i muzikës botërore

Roxette Marie Fredriksson ka luftuar prej 17-vitesh me kancerin, ajo për herë të parë u diagnostikua me tumor në kokë në vitin 2002.
Featured image of article: 17 vite betejë me kancerin, shuhet nga jeta ylli i muzikës botërore Këngëtarja e Roxette, Marie Fredriksson

SHBA- Shuhet nga jeta në moshën 61 vjeçare këngëtarja Roxette Marie Fredriksson. Lajmin për vdekjen e yllit të muzikës botërore e ka konfirmuar menaxheri i saj.

Roxette Marie Fredriksson ka luftuar prej 17-vitesh me kancerin, pasi u diagnostikua me tumor në kokë në vitin 2002.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kulmin në karrierën e saj Roxette e ka arritur në vitin 1990, ku dhe arrit sukses global me hite si: Joyride, The Look and It Must Have Been Love, nga filmi Pretty Woman.

Burimi: BBC

Shto Koment