E Martë, 15 Shtator, 2020
Full Ads
Politike

Shugurimi ipeshkvnor i Imzot Arjan Dodaj bën bashkë politikën në katedralen “Shën Pali/ Meta, Basha  Haradinaj dhe Braçe marrin pjesë në meshën e shenjtë

FOTO
Një meshë e shenjtë e cila po zhvillohet në katedralen katolike “Shen Pali” në Tiranë të pranishëm janë edhe presidenti Ilir Meta, lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zëvendëskryeministri Erjon Braçe si dhe ministra të kabinetit qeveritar Rama, si dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.
Featured image of article: Shugurimi ipeshkvnor i Imzot Arjan Dodaj bën bashkë politikën në katedralen “Shën Pali/ Meta, Basha  Haradinaj dhe Braçe marrin pjesë në meshën e shenjtë Ilir Meta, Lulzim Basha, Ramush Haradinaj dhe Erion Braçe

TIRANË- Shugurimi ipeshkvnor i Imzot Arjan Dodaj ditën e sotme ka mbledhur bashkë figurat kryesore të politikës shqiptare. Një meshë e shenjtë e cila po zhvillohet në katedralen katolike “Shen Pali” në Tiranë të pranishëm janë edhe presidenti Ilir Meta, lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zëvendëskryeministri Erjon Braçe si dhe ministra të kabinetit qeveritar Rama, si dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama nuk është i pranishëm, pasi ndodhet për një vizitë zyrtare në Greqi. Në ceremoni kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të të gjitha komuniteteve fetare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.K.dosja.al)

Shto Koment