Aktualitet

Shtyhet për herë të 4-t gjyqi për llogaritjen e burgut të Zani Caushit

Featured image of article: Shtyhet për herë të 4-t gjyqi për llogaritjen e burgut të Zani Caushit Zani Çaushi

KORCË– Shtyhet për herë të 4-t gjyqi për llogaritjen e burgut të Zani Caushit. Ky i fundit ka kërkuar përllogaritjen e ditëve të burgut.

Seanca është shtyrë që palët të njihen me aktet e Burgut të Drenovës pas kërkesës nga Prokuroria dhe pala mbrojtëse.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Zani Çaushi është i dënuar me burgim të përjetshëm teksa vuan dënimin në burgun e Drenovës në Korçë. Gjatë këtij viti, ai ka kërkuar dy herë të lirohet. Fillimisht me pretendimin se ka kryer 25 vite burg, është rehabilituar dhe ka për të mbajtur familjen. Ai kërkoi lirim me kusht por u tërhoq. Së fundmi pretendon se duhet t’i njihen vitet në paraburgim dhe të lirohet.

(a.b)/dosja.al

Etiketa:

Shto Koment