Rajoni

Shtohen rastet e reja me COVID-19 në Kosovë, sot janë regjistruar 13 të prekur e vetëm 2 të shëruar

Në një njoftim për mediat IKSHPK ka njoftuar se  2 persona janë shëruar.
Featured image of article: Shtohen rastet e reja me COVID-19 në Kosovë, sot janë regjistruar 13 të prekur e vetëm 2 të shëruar Foto ilustruese

KOSOVË Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka konfirmuar sot edhe 13 raste të reja me COVID-19. Në një njoftim për mediat IKSHPK ka njoftuar se  2 persona janë shëruar.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 10 raste, komuna e Mitrovicës 2 raste dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këto numra vijnë në ditën kur qeveria e Kosovës bëri të ditur se do të ketë lehtësim të madh të masave. Qeveria e Kosovës ka vendosur sot se nga nëse do jenë të hapur kufijtë, çergjet, baret dhe restorantet. Ndërkohë pak ditë më vonë do ketë lehtëstime të tjera.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment