Rajoni

Shtimi i rasteve të reja me Covid-19/ Mbyllet Komuna e Mitrovicës së Veriut në Kosovë

Në bazë të njoftimit të ministrisë mësohet se për shkak të mbylljes së komunës së Mitrovicës së Veriut nuk do të ofrohen shërbimet për Regjistrimin e Automjeteve.
Featured image of article: Shtimi i rasteve të reja me Covid-19/ Mbyllet Komuna e Mitrovicës së Veriut në Kosovë Foto ilustruese

KOSOVË- Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se komuna e Mitrovicës së Veriut nga dita e neswrme do të mbyllet për shkak të shtimit të rasteve të reja me Covid-19 tek zyrtarët e kësaj komune.

Në bazë të njoftimit të ministrisë mësohet se për shkak të mbylljes së komunës së Mitrovicës së Veriut nuk do të ofrohen shërbimet për Regjistrimin e Automjeteve.

“MBP, respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se nga nesër me datë 16.07.2020 komuna e Mitrovicës në Veri do të mbyllet për shkak të rasteve të reja me Covid-19 të paraqitura tek zyrtarët e kësaj komune.”- thuhet në njoftim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi  i Plotë: 

Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se nga nesër, me datë 16.07.2020, komuna e #Mitrovicës në #Veri do të mbyllet për shkak të rasteve të reja me #COVID19, të paraqitura tek zyrtarët e kësaj komune. Meqenëse Qendra për Regjistrimin e Automjeteve dhe Qendra për Pajisje me Dokumente ndodhen në objektin e komunës, #MPB i njofton qytetarët se që nga nesër, nuk do të ofrohen shërbimet për Regjistrimin e Automjeteve, deri në hapjen e komunës, meqenëse shërbimet e regjistrimit të automjeteve nuk mund të kryhen në komunat tjera, për shkak të taksës komunale. Ndërsa, shërbimet për pajisje me dokumente mund të bëhen në të gjitha komunat tjera më të afërta.  Shpresojmë në mirëkuptimin e qytetarëve.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment