Aktualitet

Shtëpia si çerdhe, nëna e 7 fëmijëve që mbaroi dy fakultete: Kam lindur 3 herë binjakë, u ndala pasi jam anemike (VD)

Hajlini nga Tropoja ka lindur 7 fëmijëve në pak vite, aq sa banesa e saj të duket si një çerdhe. Ajo 3 herë ka lindur binjakë dhe vetëm në shtatzëninë e fundit ka lindur një fëmijë. Gruaja nga Tropoja ka mbaruar dy fakultete ndërkohë që është kujdesur edhe për të vegjëlit e saj. Ajo shprehet se është ndalur pasi pas 4 operacionesh tashmë është anemike.
Featured image of article: Shtëpia si çerdhe, nëna e 7 fëmijëve që mbaroi dy fakultete: Kam lindur 3 herë binjakë, u ndala pasi jam anemike (VD) Hajlini, gruaja tropojane me fëmijët e saj.
Përditësuar:

Tiranë-Hajlini nga Tropoja është gruaja që nuk është dorëzuar në asnjë moment. Brenda pak viteve ajo ka lindur 7 fëmijë, 3 herë ka lindur binjakë. Vetëm fëmija i saj i fundit lindi i vetëm.

Edhe pse nënë e 7 fëmijëve në moshë të vogël, aq sa banesa e saj duket si një çerdhe ajo mundi të mbarojë dy fakulte, atë të Drejtësisë dhe Mësuesisë dhe tashmë punon. Familja e saj jeton në një banesë modeste por me shumë lumturi brenda.

Kjo është shtëpia ime e vogël nga jashtë por shikoni sesa e madhe është nga brenda. Unë kam lindur 3 palë binjakë dhe një tek dhe kam 7 fëmijë. Kur filloi shtatzënia e parë e kisha gjithmonë parandjenjën që do i kisha binjakë, thosha i kisha binjakë dhe fati ashtu doli. Pastaj edhe për të dytët kështu doja. U lumturuam pa masë. Pastaj na doli Kenza tek. Kam bërë 4 operacione. Aty e e mbylla edhe punën e shtatzënisë pasi i bëra anemike.

Gjthmonë kam ëndërruar të ndjekë studimet. Mbarova Drejtësinë dhe fakultetin e mësuesisë për fiskulturë.  Tani kam punën që dua. Kam ndeshur shumë sakrifica por falë kuroj time.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Hajlini, gruaja nga tropoja që ka 7 fëmijë

Video marrë nga ERTV

J.V/Dosja.al 

Shto Koment