Sport

Shtëpi, makina luksoze, 75 milionë dollarë dhe një tank: Ja trashëgimia e Maradonës, “mbijnë” edhe gjashtë fëmijë të tjerë

Sipas asaj që raporton gazeta spanjolle Marca, duke cituar një gazetar argjentinas shumë afër legjendës, në këtë moment trashëgimia duhet të jetë rreth 75 milion dollarë
Featured image of article: Shtëpi, makina luksoze, 75 milionë dollarë dhe një tank: Ja trashëgimia e Maradonës, “mbijnë” edhe gjashtë fëmijë të tjerë Maradona
Përditësuar:

ARGJENTINË-Ndërsa hetimet vazhdojnë për të zbuluar shkaqet e vdekjes së Diego Armando Maradonës, trashëgimia e “Pibe de Oro” dhe mënyra se si do të duhet të ndahet midis fëmijëve të shumtë po merr gjithashtu shumë vëmendje.

Sipas asaj që raporton gazeta spanjolle Marca, duke cituar një gazetar argjentinas shumë afër legjendës, në këtë moment trashëgimia duhet të jetë rreth 75 milion dollarë midis shtëpive të shpërndara në të gjithë botën, sponsorizimet (ajo me Puma-n dhe dy kontrata me dy video-lojëra) investime të ndryshme në Venecia dhe Itali, pasuri të tjera të mbetura në Dubai (shtëpi dhe makina luksoze) dhe në Bjellorusi (një unazë e çmuar dhe madje edhe një tank).

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç dihet, Maradona ka pesë fëmijë: Dalma dhe Gianinna (nga Claudia Villafane, ish-gruaja e tij e vetme e ligjshme); Jana  (nga Valeria Sabalain); Diego Junior (djali i Cristina Sinagra i njohur në 2007); dhe Diego Fernando, i biri i Verónica Ojeda. Por janë të paktën gjashtë nga fëmijët e Maradona-s që kërkojnë të njihen: një në La Plata, Santiago Lara; një tjetër në Buenos Aires; dhe të paktën katër në Kubë.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment