Aktualitet

Shqiptarja u másákrua e u dógj në pyll/ Pólícia franceze árréston klientin e saj, i riu ndryshon versionin disa herë, shfaq dukshëm nervozizëm

I árréstuari ishte klient i 37-vjeçares dhe se para pólícisë ka treguar shenja nervozitetit dhe ka dhënë disa versione të takimit të fundit me të.
Featured image of article: Shqiptarja u másákrua e u dógj në pyll/ Pólícia franceze árréston klientin e saj, i riu ndryshon versionin disa herë, shfaq dukshëm nervozizëm Brunilda Kovaci (Sadushi) dhe vendi i ngjarjes

FRANCË– Pólícía franceze ka árréstuar 28-vjeçar, i cili dyshohet se është vrásësi i 37-vjeçares shqiptare, Brunilda Sadushi Kovaçi.

Sipas mediave franceze, i árréstuari ishte klient i 37-vjeçares dhe se para pólícísë ka treguar shenja nervozitetit dhe ka dhënë disa versione të takimit të fundit me të.

Aktualisht ai po mbahet në parabúrgim dhe pritet të paraqitet përpara gjykatës, ndërkohë që policia po vazhdon hetimet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

37-vjeçarja shqiptare e identifikuar si Brunilda Kovaci (Sadushi), është gjetur e pájetë më 25 dhjetor të këtij viti në një pyll në Francë. Pjesërisht e zhveshur dhe e djégur, nënë tre fëmijëve, bashkë me djalin 3-vjeçar që kishte marrë me vete, me origjinë nga qyteti i Beratit, vuri në alarm autoritétet lokale, kur trupi i saj i pájetë u gjet në një park në Mougins.

Shqiptarja, e cila prej vitesh ishte e divorcuar nga bashkëshorti, shfrytëzohej për próstitucion ndërsa dyshojnë se mund të jetë vrárë. Nëna e saj bën thirrje për ndihmë pasi nuk ka mundësi që ta marrë trupin në Shqipëri. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment