Aktualitet

Shqiptari bën ‘hatanë’ në Itali/ Përplas makinën e ndalur para vijave të bardha, plagosen rëndë tre vajza

43-vjeçari, i cili udhëtonte me leje drejtimi shqiptar, një dokument që nuk njihet në Itali, u përplas me një makinë, e cila kishte ndaluar për të lejuar tre gratë që të kalonin, të cilat janë përkatësisht të moshave 23, 27 dhe 29 vjeç.
Featured image of article: Shqiptari bën ‘hatanë’ në Itali/ Përplas makinën e ndalur para vijave të bardha, plagosen rëndë tre vajza Foto ilustruese

REGGIO EMILIA- Një 43-vjeçar shqiptar ka shkaktuar aksident në Itali, pasi ka marrë para tre gre, të cilat ishin duke kaluar tek vijat e bardha në rrugë.

43-vjeçari, i cili udhëtonte me leje drejtimi shqiptar, një dokument që nuk njihet në Itali, u përplas me një makinë, e cila kishte ndaluar për të lejuar tre gratë që të kalonin, të cilat janë përkatësisht të moshave 23, 27 dhe 29 vjeç.

Por aq i fortë ishte impakti i përplasjes, saqë makina e ndaluar i mori para tre italianet, dy prej të cilave ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa tjetra është në gjendje të rëndë.  

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë ndalimit nga policia italiane, efektivët rrëfyen se shqiptari ishte në një gjendje jonormale çka detyroi autoritetet që t’i bënin testin e alkoolit. Ndërkohë hetimet për ngjarjen e ndodhur vazhdojnë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment