Aktualitet

Shisnin ‘pica dhe birra’/ Përfundon operacioni në Itali. Arrestohen 6 shqiptarë për trafik droge

Bëhet me dije se fillimisht  hetimet nisën nga një dyqan në Ciriè, ku shqiptarët kishin kontroll të plotë dhe së fundmi në këtë zonë kishte pasur akte të dhunshme dhe të shtëna me armë zjarri. Policia ka bërë me dije sasia e drogës mbahej në një shtëpi në Cerie.
Featured image of article: Shisnin ‘pica dhe birra’/ Përfundon operacioni në Itali. Arrestohen 6 shqiptarë për trafik droge Foto Ilustruese

ITALI- Ditën e djeshme, policia italiane ka përfunduar një operacion që ishte kundër krimit shqiptar. Mediat vendase kanë njoftuar se gjatë këij operacioni në në pranga kanë përfunduar gjashtë persona, të cilët merreshin me trafik lëndësh narkotike, kryesisht kokainë.

Bëhet me dije se fillimisht  hetimet nisën nga një dyqan në Ciriè, ku shqiptarët kishin kontroll të plotë dhe së fundmi në këtë zonë kishte pasur akte të dhunshme dhe të shtëna me armë zjarri. Policia ka bërë me dije se sasia e drogës mbahej në një shtëpi në Cerie.

Banda komunikonte nëpërmjet kodeve të cilat ishin shitja e picave dhe birrave, dhe dyqani ishte pikërisht shtëpia në Cirie.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pretendohet se banda, për të shmangur kontrollet e karabinierëve, nuk e mbante kurrë lëndën narkotike me vete, por e groposte në pyje, duke marrë pak nga pak.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment