Politike

‘Shqiptarët kanë humbur shpresën për një rikthim në normalitet’/ Eksperti i ekonomisë në PD: Rama dhe Veliaj gënjejnë prej 1 viti për banesat e shembura nga tërmeti

VIDEO
Kraja thotë se Veliaj dhe Rama gënjejnë prej 1 viti për rimëkëmbjet e banesave të shembura nga tërmeti.
Featured image of article: ‘Shqiptarët kanë humbur shpresën për një rikthim në normalitet’/ Eksperti i ekonomisë në PD: Rama dhe Veliaj gënjejnë prej 1 viti për banesat e shembura nga tërmeti Akil Kraja

TIRANË– Eksperti i ekonomisë pranë Partisë Demokratike, Akil Kraja u shpreh ditën e sotme gjatë bilancit që PD bëri për qeverinë 1 vit nga tërmeti se familjet shqiptare kanë humbur shpresën për tu rikthyer në normalitet.

Më tej ai thotë se Veliaj dhe Rama gënjejnë prej 1 viti për rimëkëmbjet e banesave të shembura nga tërmeti.


FJALA E PLOTË

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dëshpërimi! Dëshpërimi është ajo që po i përndjek familjet shqiptare të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Ato kanë humbur shpresën për një rikthim në normalitet teksa vuajtjet, varfërimi dhe vështirësitë e të përditshmes, i kanë gunjëzuar përballë pritjes, të pushtetit që nuk bën zë.Familja Shahini, me një kryefamiljar invalid, një nënë 86 vjeçare dhe gruan dhe motrën e sëmurë kanë pritur me muaj të tërë që shteti t’i kthejë sytë nga ata. Familja Luku po kështu, 16 anëtarët e saj, të mitur e të moshuar, kanë pritur me muaj të tërë, që shteti t’i largojë nga çadra e një makthi që vazhdon, çdo ditë, prej 26 nëntorit.Janë me qindra familjet shqiptare, që vazhdojnë, çdo ditë, prej 26 nëntorit të vitit kaluar, të përjetojnë, çdo mëngjës, në çdo breshër, në çdo shi apo stuhi ere, lëkundjet e një tërmeti që nuk ka fund. Dëshpërim, pasiguri, një luftë për mbijetesë në të përditshem, prej një viti, nga gënjeshtrat e njëpasnjëshme të Ramës, të Veliajt dhe të këtij soj pushtetari që abuzojnë me më të pamundurit mes nesh. Dëshpërim, nuk ka fjalë tjetër për këtë situatë.


LAJMI KRYESOR: 1 vit pas tërmetit, ekspertët e PD bëjnë ‘bilancin’ e qeverisë për rindërtimin: Shumë premtime, pak rezultat! 11 mijë qytetarë do kalojnë dimrin e dytë jashtë

(a.b)/dosja.al

Shto Koment