Aktualitet

Kishin kamionin plot me kanabis, shqiptarët marrin dënim vetëm 200 orë punë të papaguar (Emrat)

Bëhet fjalë për personat me iniciale E.M-30 vjeç dhe S.K, 31- vjeç, të cilët tashmë kanë marrë urdhër që të punojnë 200 orë pa pagesë.
Featured image of article: Kishin kamionin plot me kanabis, shqiptarët marrin dënim vetëm 200 orë punë të papaguar (Emrat) Foto ilustruese

AUSTRALI-Dy burra me origjinë nga Shqipëria kanë shpëtuar nga dënimi I burgut pasi janë gjetur me 200 kg kanabis që e mbanin në kamionin e tyre.

Bëhet fjalë për personat me iniciale E.M-30 vjeç dhe S.K, 31- vjeç, të cilët tashmë kanë marrë urdhër që të punojnë 200 orë pa pagesë. Ndërsa në kamionin  që ishte kontrolluar nga policia ishte gjetur sasia e kokainës me vlerë deri në 437,000 dollarë

Mediat bëjnë me dije se 30- vjeccari ka deklaruar para policisë se mjeti ishte me qera dhe se kta ishin gjatë orarit të punës dhe kishin për detyrë që bimën ta hidhnin pa e ditur se ccfarë kishte në të.

Po ashtu ai shtoi se shoku i tij 31-vjeccar nuk ishte i përfshirë në ccështjen si dhe për punën do të merrte vetëm 2000 dollarë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë dy shqiptarët më parë nuk ishin përfshirë në punë jashtëligjshme.

Burimi:dailymail

(a.k.dosja.al)

 

Shto Koment