Aktualitet

‘Shqiponjat’ kapin 22-vjeçarin nga Tirana, armë dhe kanabis në sediljen e parë (VD)

Pas disa informacioneve të marra nga qytetarët, forcat "Shqiponja" kanë arrestuar të riun me iniciale R.D., pasi e ndaluan për kontroll të mjetit.

TIRANË– Një 22-vjeçar është arrestuar pasi qarkullonte në Tiranë me armë dhe drogë.

Pas disa informacioneve të marra nga qytetarët, forcat “Shqiponja” kanë arrestuar të riun me iniciale R.D., pasi e ndaluan për kontroll të mjetit.

Gjatë kontrollit të ushtruar në sediljen e parë të mjetit është konstatuar një çantë krahu, brenda të cilës ndodheshin: një armë zjarri pistoletë “Glock Austria” me një krehër me dhjetë fishekë, një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabisi e ndarë në doza.

NJOFTIMI I PLOTË:

Tiranë

Vijojnë kontrollet për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri, armë të ftohta e lëndë narkotike.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Kryqëzimi”.

Operacioni nga Forca e Posaçme “Shqiponja” në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve, falë edhe bashkëpunimit me qytetarët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sekuestrohet armë zjarri, armë e ftohtë, lëndë narkotike, mjet e aparat celular.

Në pranga 22-vjeçari që posedonte sendet e kundraligjshme.

Sektori i Forcës së Posaçme “Shqiponja” në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në vijim të punës për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri, armë të ftohta e lëndë narkotike, falë edhe bashkëpunimit me qytetarët, finalizuan operacionin policor të koduar “Kryqëzimi”, në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

– R. D., 22 vjeç, banues në Tiranë.

Në rrugën “Teodor A. Ipen”, punonjësit e policisë të Forcës së Posaçme “Shqiponja” kanë ndaluar për kontroll mjetin me drejtues shtetasin R. D. Gjatë kontrollit të ushtruar në sediljen e parë të mjetit është konstatuar një çantë krahu, brenda të cilës ndodheshin: një armë zjarri pistoletë “Glock Austria” me një krehër me dhjetë fishekë, një armë e ftohtë thikë dhe një sasi lënde e dyshuar kanabisi e ndarë në doza.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale: një armë zjarri pistoletë “Glock Austria” me një krehër me dhjetë fishekë; një armë e ftohtë thikë ; një sasi lënde e dyshuar kanabisi e ndarë në doza; një mjet dhe aparat celular.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. D., dhe materiale u referuan për veprime të mëtejshme pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit luftarak”, “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”dhe “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike”.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment