Politike

3 orët e para të votimit! Pjesëmarrje e lartë e qytetarëve në zgjedhje, 8% e shqiptarëve iu drejtohen kutive të votimit

 • Tirana, qarku me numrin e votuesve më të lartë, më pak votues në Vlorë e Kukës!
 • Dëri më tani, 87,753 qytetarë shqiptarë i janë drejtuar kutisë së votimeve, ku kanë shprehur vullnetin e tyre, që i takon 8% prej 𝟯.𝟱𝟴𝟴.𝟴𝟲𝟵 qytetarëve kanë të drejtë të votojnë.
  Featured image of article: 3 orët e para të votimit! Pjesëmarrje e lartë e qytetarëve në zgjedhje, 8% e shqiptarëve iu drejtohen kutive të votimit Pamje nga qendra e votimit
  Përditësuar:

  TIRANË– Që prej orës 7:00 të mëngjesit vijon procesi i votimit në Shqipëri! Edhe pse në shumë qendra votimi janë hasur probleme me mungesën e komisionerëve dhe dështimin e identifikimit biometrik, ka pasur një numër të lartë pjesëmarrësish.

  Dëri më tani, 94,252 qytetarë shqiptarë i janë drejtuar kutisë së votimeve, ku kanë shprehur vullnetin e tyre, që i takon 8% prej 𝟯.𝟱𝟴𝟴.𝟴𝟲𝟵 qytetarëve kanë të drejtë të votojnë.

  Ndiqeni këtu rezultatin e zgjedhjeve në kohë rekord! (KLIKO KËTU)

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  LAJMI KRYESOR: SHQIPËRIA VOTON! Sot 3.6 mln shqiptarë votojnë 140 ligjvënësit e rinj! PS kërkon ‘histori’ me mandatin e tretë, PD-LSI për rotacion

  (kle.mu./dosja.al)

  Shto Koment