Aktualitet

Shqipëria nën sundimin e motit të ftohtë, ulen temperaturat, pritet dëborë dhe shi

Temperaturat e ajrit ulen sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga -3, – 4°C në mëngjes deri në 14°C në mesditë. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.
Featured image of article: Shqipëria nën sundimin e motit të ftohtë, ulen temperaturat, pritet dëborë dhe shi Foto Ilustruese

TIRANË– Dita e sotme sjell reshje shiu dhe dëbore në shumë zona të Shqipërisë. Sipas MeteoAlb Shqipëria do të mbetet mbetemi nën ndikimin e motit të vranët dhe reshjeve të pakta e të izoluara gjatë paradites.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga -3, – 4°C në mëngjes deri në 14°C në mesditë. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mesdita do të sjellë një përmirësim të dukshëm dhe ngrohje të kohës, por pasditja do të rikthejë të ftohtin.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment