Politike

Shqipëria në krye të OSBE, Rama-skuadrës: Do mbani një mal mbi kurriz! Hajde bëjmë foto tani. Ankohet njëri: Nuk iu rri afër se jam i shkurtër (VIDEO)

Fillimisht Rama është prezantuar me të gjithë anëtarët e skuadrës, dhe më pas u ka kërkuar që të bëjnë foto ndërsa nuk kanë munguar as batuta. 
Featured image of article: Shqipëria në krye të OSBE, Rama-skuadrës: Do mbani një mal mbi kurriz! Hajde bëjmë foto tani. Ankohet njëri: Nuk iu rri afër se jam i shkurtër (VIDEO) Edi Rama

SLOVAKI– Kryeministri Edi Rama ka pozuar me skuadrën shqiptare menjëherë pas marrjes së stafetës së drejtimit të OSBE-së. 

Fillimisht Rama është prezantuar me të gjithë anëtarët e skuadrës, dhe më pas u ka kërkuar që të bëjnë foto ndërsa nuk kanë munguar as batuta. 

PJESË NGA VIDEOJA: 

Rama: Duhet të drejtojmë OSBE-në në këtë periudhë kaq sfiduese. Tani e keni të qartë çfarë është kjo? E kuptoni tani çfarë lloj mali duhet të mbani mbi kurriz? Tani do të bëjmë një foto të gjithë. Hajde!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një prej anëtarëve: Unë nuk rri afër se jam shumë i shkurtër.

Rama: Mos më rri afër se do të të marrin për Erion Braçen dhe do të thotë çdo Erion Braçe në OSBE.

Ditën e sotme Shqipëria mori kryesimin e OSBE-së.  Përveç ministrit të Jashtëm në detyrë Gent Cakajt, i pranishëm në Sloveni ishte edhe kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama, i cili e cilësoi këtë moment historik dhe inspriues për vendin. Nga ana tjetwr ministri Cakaj thotë se Shqipëria është krejtësisht e gatshme për të udhëhequr një Kryesi të besueshme, bashkëpunuese dhe efektive

(k.m/dosja.al)

Shto Koment