Politike

Shqipëria në ankthin e zgjedhjeve, Rama ndan mesazhin: Për shumë vjet gëzuar festën e Zojës së Shkodrës!

Rama ka bërë një postim në Facebook për Zojën e Këshillit të Mirë.
Featured image of article: Shqipëria në ankthin e zgjedhjeve, Rama ndan mesazhin: Për shumë vjet gëzuar festën e Zojës së Shkodrës! Edi Rama

TIRANË-Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në Facebook për Zojën e Këshillit të Mirë. Ky mesazh vjen në kohën kur Shqipëria është në ankth nga procesi i votimit.

Urtësia e patronazhit shpirtëror të Zojës së Këshillit të Mirë, Pajtore e Shqipërisë, i priu shqiptarët drejt ditës së bardhë dhe mu ashtu vigjilon dhembshurisht mbi ta prej më shumë se pesë shekujsh! Për shumë vjet gëzuar festën e Zojës së Shkodrës, Zojës së Shqipërisë” shkruan Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment