Politike

“Shqipëria është e lodhur nga papunësia”/ Fratari: Qeveria aktuale nuk mban përgjegjësi, përsërit të njëjtat premtime  

Gjatë fjalës së saj, Fratari është shprehur të gjithë shqiptarët janë lodhur me këtë qeveri pasi nuk ka mbajtur asnjë premtim dhe se në vend që t'i ndihmojë qytetarët po i zhvatë ata.
Featured image of article: “Shqipëria është e lodhur nga papunësia”/ Fratari: Qeveria aktuale nuk mban përgjegjësi, përsërit të njëjtat premtime   Lediana Fratari

TIRANË- Kandidatja për deputete në PD, Lediana Fratari ka zhvilluar një takim me banorët e njësisë 5 në Tiranë. Gjatë fjalës së saj, Fratari është shprehur të gjithë shqiptarët janë lodhur me këtë qeveri pasi nuk ka mbajtur asnjë premtim dhe se në vend që t’i ndihmojë qytetarët po i zhvatë ata.

Ajo ka thënë se qeveria ka rritur paksat dhe ka ulur rrogat e shqiptarëve, dhe për këtë gjë ajo i bën thirrje qytetarëve që të votojnë PD-së në 25 pril.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Shqipëria është tejet e lodhur nga papunësia. Sipërmarrësit, të vegjel e të mëdhenj, janë lodhur nga taksat e larta e të pa argumentuara. Qytertarët janë lodhur nga premtimet boshe të qeverisë, që edhe pas 8 vjetësh qeverisje, përsërit të njëjtat premtime, pa menduar se duhet të japë llogari për çfarë nuk ka bërë. Qytetarët janë të lodhur nga korrupsioni, ai i vogli që u zbraz xhepat dhe ai i madhi, që u zbraz arkën e shtetit që ata e mbushin me taksat e tyre. Votoni PD nr 9 dhe më besoni mua, nr 34,” ka thënë  Fratari.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment