Diaspora

Shqiptarët nuk i ndan pandemia/ ‘Këshilli Shqiptaro- Amerikan’ u vjen në ndihmë familjeve në nevojë

Një grup personash gjatë kësaj kohe po shpërndajnë ndihma ushqmore për familjet e varfra. Së fundmi ata kanë dhuruar ndihma për familjet shqiptare në Maqedoninë e Veriut.
Featured image of article: Shqiptarët nuk i ndan pandemia/ ‘Këshilli Shqiptaro- Amerikan’ u vjen në ndihmë familjeve në nevojë Këshilli Shqiptaro- Amerikan
Përditësuar:

Organizata joqeveritare, ‘ Këshilli Shqiptaro- Amerikan’  prej disa kohësh ka marrë një nismë të veçantë. Një grup personash gjatë kësaj kohe po shpërndajnë ndihma ushqmore për familjet e varfra. Së fundmi ata kanë dhuruar ndihma për familjet shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por jo vetëm kaq pasi shumë shqiptarë përfshirë edhe ato që janë në Amerikë kanë kontribuar që të ushqejnë familjet në nevojë, duke qenë se shumë prej tyre janë të papunë dhe pandemia e koronaviruist i ka izoluar.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment