Bota

Shpërthimi tragjik në Liban/ Raportohen të paktën 10 viktima dhe qindra të plagosur

Deri më tani janë raportuar të paktën 10 viktima nga shpërthimi masiv në Liban, ndërsa janë konfirmuar me qindra të plagosur.
Featured image of article: Shpërthimi tragjik në Liban/ Raportohen të paktën 10 viktima dhe qindra të plagosur Pamjet nga shperthimi ne Liban.

LIBAN– Pas shpërthimit të fuqishëm gjatë pasdites së sotme në Liban të paktën 10 trupa të pajetë  janë dërguar në spitale, tha një burim i sigurisë libaneze dhe një burim mjekësor për agjencinë e lajmeve Reuters.

Ende nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi shpërthimin. Ndërsa disa raporte lokale sugjerojnë se mund të ketë qenë aksident në një depo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Vendi i shperthimit.

Burimi: BBC 

A.C/Dosja.al 

Shto Koment