Aktualitet

Shpërthim i fuqishëm pas mesnate, çfarë ndodhi në Kombinatin Metalurgjik në Elbasan

Burime të Dosja.al bëjnë me dije se ka shpërthyer një bombël me hidrogjen në metalurgji.
Featured image of article: Shpërthim i fuqishëm pas mesnate, çfarë ndodhi në Kombinatin Metalurgjik në Elbasan Foto ilustruese

ELBASAN- Një shpërthim ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan. Burime të Dosja.al bëjnë me dije se ka shpërthyer një bombël me hidrogjen në “Metarulgjik”. 

Shpërthimi i fortë, i cili është dëgjuar në të gjithë qytetin por pa asnjë person të lënduar, është shkaktuar nga një makinë prerëse, e cila preson metalin para përpunimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Megjithatë deri më tani nuk ka pasur asnjë njoftim nga Policia e Elbasanit për zbardhjen e ngjarjes dhe një version zyrtar lidhur me të. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment