Bota

Shpërthen SKANDALI në Bruksel, edhe dy DIPLOMATË të përfshirë në orgji, eurodeputeti doli me gjak nga duart, kishte drogë në çantë…

Në një status në Twitter ai ka thënë se përveç eurodeputetit Szajer, edhe dy persona të tjerë që u kapën në vendngjarje kanë kërkuar imunitet diplomatik.
Featured image of article: Shpërthen SKANDALI në Bruksel, edhe dy DIPLOMATË të përfshirë në orgji, eurodeputeti doli me gjak nga duart, kishte drogë në çantë… Jozef Szajer

GJERMANI-Gazetari gjerman, Jack Parrock ka folur për skandalin e seksit që ndodhi në para pak ditën me eurodeputetin hungarez Jozef Szajer. Në një status në Twitter ai ka thënë se përveç eurodeputetit Szajer, edhe dy persona të tjerë që u kapën në vendngjarje kanë kërkuar imunitet diplomatik. Gazetari ka cituar deklaratën e policisë së Brukselit, sipas të cilëve eurodeputetit hungarez u gjetë me duar të përlara me gjak dhe në çantën e tij lëndë narkotike. Gazetari në fund ka ngritur pyetjen se kush janë dy personat e tjerë që kanë kërkuar imunitet diplomatik.

“Deklarata e re nga policia e Brukselit thotë se dy njerëz të tjerë që kanë marrë pjesë në festën e seksit kërkuan imunitet diplomatik. Ata thonë se eurodeputeti József Szájer u largua nga vendi i ngjarjes, u kap me gjak në duar dhe gjetën lëndë narkotike në çantën e shpinës. Po kush janë dy të tjerët ?!”, tha ai.

Ngjarja e bujshme ndodhi mbremjen e ditës premte rreth orës 21:00 ku eurodeputeti hungarez dhe 20 të tjera ishin të përfshirë në një orgji. Në momentin kur autoritetet policore arritën në apartamenin që ndodhi ngjarja, eurodeputeti Szajer dhe dy persona të tjerë kërkuan imunitet diplomatik.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment