Bota

Shpërthen bombola e gazit, 1 i vdekur dhe 25 të plagosur në Berlin

Banorët përfshirë edhe fëmijët që gjendeshin aty afër në një kopësht,  janë evakuuar dhe zona ku ka ndodhur shpërthimi është mbyllur.
Featured image of article: Shpërthen bombola e gazit, 1 i vdekur dhe 25 të plagosur në Berlin Foto nga vendngjarja

BERLIN- Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gjermani në qytetin lindor Blankenburg ditën e sotme, ku një person ka humbur jetën dhe 25 janë plagosur në një shpërthim që ka ndodhur në një bllok apartamentesh.

Banorët përfshirë edhe fëmijët që gjendeshin aty afër në një kopësht, janë evakuuar dhe zona ku ka ndodhur shpërthimi është mbyllur ka deklaruar policia, asnjë nga fëmijët nuk është plagosur. Policia dyshon se shkak i shpërthimit ka qenë bombula e gazit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: The Indipendent

(M.P/ Dosja.al)

Shto Koment