Rajoni

Shpërthejnë sërish protestat në Beograd, ja çfarë po ndodh në këto momente

VIDEO
Pas sulmit ndaj policisë, agjencitë e zbatimit të ligjit pushtuan tërë sheshin përpara Parlamentit serb.
Featured image of article: Shpërthejnë sërish protestat në Beograd, ja çfarë po ndodh në këto momente Protesta ne Beograd
Përditësuar:

SERBI– Vijojnë protestat e dhunshme në Serbi edhe ditën e sotme. Së fundni mi vendi është revoltuar ku protestuesit kanë dalë para kuvendit duke hedhur pishtarë zjarri dhe policia ka gjuajtur me gaz lotsjellës.

Qytetarët serb po protestojnë sulmit kundër vendimit të Presidentit Vuçiç për futjen e kryeqytetit në karantinë.  Pas ndaj policisë, agjencitë e zbatimit të ligjit pushtuan tërë sheshin përpara Parlamentit serb.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri në këtë moment,  situata ishte e ishte e qetë në qendër të qytetit, qarkullimi u lëshua nga tuneli i Terazije mirë mesa duket vendi është përfshirë nga protestat pa marrë parasysh situatën e Covid-19.

(A.K.Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment