Aktualitet

Shpërndante pornografinë e fëmijëve në internet, pranga 20-vjeçarit shqiptar në Greqi

Një 20-vjeçar shqiptar u arrestua pasi akuzohej për pornografi dhe përfaqësime pornografike të të miturve, nëpërmjet internetit.
Featured image of article: Shpërndante pornografinë e fëmijëve në internet, pranga 20-vjeçarit shqiptar në Greqi Foto ilustruese

GREQI- Një 20-vjeçar shqiptar u arrestua nga Prokuroria Elektronike për Krime Elektronike, akuzuar për pornografi dhe përfaqësime pornografike të të miturve, nëpërmjet internetit.

Sipas Zougla.gr, 20-vjeçari shtetas shqiptar është përdorues i rrjeteve sociale dhe jeton në Peloponez, mori fotografitë e një 14-vjeçare të gjysmë e zhveshur.

Në vazhdim, shqiptari kërkonte fotografi më të ngjashme duke kërcënuar fëmijën që do të ngarkonte ato që kishte në internet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Drejtoria e Hetimeve Elektronike të Krimit, pas një hetimi, zbuloi gjurmët e tij në online të përdoruesit në Peloponez, ndërsa në një studim të kryer në shtëpinë e tij, me ndihmën e oficerëve të policisë lokale, u gjetën dhjetëra fotografi dhe video të vajzave të zhveshura dhe gjysmë të zhveshura, ndër të cilat dhe fotografitë e 14-vjeçares.

Materialet e konfiskuara do të dërgohen në Drejtorinë e Hetimeve Kriminale për një test laboratorik, ndërsa 20-vjeçari, me dosjen e çështjes që është ngritur kundër tij, është dërguar në Prokurorinë e duhur dhe i është referuar hetuesit për hetimin kryesor.

Shto Koment