Aktualitet

Tregtonte kanabis në doza të vogla, arrestohet 52-vjeçari në Tiranë

52 vjeçari ra në prana, pasi shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla.
Featured image of article: Tregtonte kanabis në doza të vogla, arrestohet 52-vjeçari në Tiranë Foto ilustruese

TIRANË- Një 52-vjeçar është  arrestuar ditën e sotme, pasi shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla. Policia njofton se i arrestuari është shtetasi A.V., 52 vjeç, banues në Tiranë.

Njoftimi i policisë: 

Tiranë

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes i lëndëve narkotike në doza të vogla.

Sekuestrohen 257 gr. lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Në pranga shpërndarësi i lëndës narkotike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 në Tiranë, gjatë patrullimit në territor, kanë marrë informacion se një shtetas posedonte lëndë narkotike dhe merrej me shpërndarjen në doza të vogla.

Bazuar në informacionin e siguruar, Specialistët për Hetimin e Krimit në bashkëpunim me Patrullën e Përgjithshme, në rrugën “Sulejman Delvina”, kanë identifikuar autorin e dyshuar, shtetasin A.V., 52 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit fizik dhe në banesë shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 257 gr. lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A.V.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment