Aktualitet

Shpërndanin kokainë në Tiranë, ‘Shqiponjat’ kapin dy trafikantët, shisnin në rrugën “Muhamet Gjollesha”

Në pranga kanë rënë: F. M., 30 vjeç, dhe A. L., 18 vjeç, banues në Tiranë, të cilët operonin rreth rrugës “Muhamet Gjollesha".
Featured image of article: Shpërndanin kokainë në Tiranë, ‘Shqiponjat’ kapin dy trafikantët, shisnin në rrugën “Muhamet Gjollesha” Gjërat e sekuestruar

TIRANË– Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi janë kapur në flagrancë me 32 doza kokainë gati për t’u shitur,

Në pranga kanë rënë: F. M., 30 vjeç, dhe A. L., 18 vjeç, banues në Tiranë, të cilët operonin rreth rrugës “Muhamet Gjollesha”.

Gjatë kontrolleve, Policia ka gjetur dhe sekuestruar 32 doza kokainë; një dozë kanabisi; 3 aparate celular; një armë e ftohtë thikë dhe 66 600 lekë të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

NJOFTIMI I PLOTË: 

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogërave të forta në doza.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Weekend”.

Operacioni i zhvilluar nga forca e posaçme “Shqiponjat” në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve.

Sekuestrohen 32 doza kokainë, një dozë kanabisi, armë e ftohtë thikë, aparate celular dhe një sasi lekësh të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në pranga dy poseduesit.

Forca e posaçme “Shqiponjat” në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve, arrestuan në kuadër të operacionit policor të koduar “Ëeekend”, shtetasit:

F. M., 30 vjeç, dhe A. L., 18 vjeç, banues në Tiranë.

Në rrugën “Muhamet Gjollesha” këta dy shtetas u kapën në flagrancë nga shërbimet e forcës së posaçme “Shqiponjat” me 32 doza kokainë dhe një dozë kanabisi të bëra gati për shitje.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale: 32 doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë; një dozë me lëndë të dyshuar narkotike kanabisi; 3 aparate celular; një armë e ftohtë thikë dhe 66 600 lekë të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Materialet procedurale i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

(K.M./DOSJA.AL)

Shto Koment