Bota

Shpallet në kërkim i dënuari ‘fatlum’, u lirua gabimisht nga burgu

Zyrtarët po përpiqen të gjejnë William Walter Johnson, 47 vjeçar, i cili kërkohet pasi u lirua gabimisht nga burgu.
Featured image of article: Shpallet në kërkim i dënuari ‘fatlum’, u lirua gabimisht nga burgu I burgosuri William Walter Johnson

Një apel urgjent është lëshuar pasi një i dënuar u lirua gabimisht nga burgu.

Zyrtarët po përpiqen të gjejnë William Walter Johnson, 47 vjeçar, i cili kërkohet për largimin ‘në mënyrë të paligjshme’.

47-vjeçari u lirua ‘gabimisht’ nga burgu Hewell në Redditch,Britani e Madhe.

Shërbimi i Burgjeve tha se gabimet si këto janë ‘shumë të rralla’ por trajtohen ‘jashtëzakonisht seriozisht’.

I burgosuri William Walter Johnson

Johnson është përshkruar si një burrë i bardhë me një kokë të rruar.

 Shërbimi i Burgjeve nuk kanë zbuluar se çfarë krimi kishte kryer Johnson fillimisht  që ishte dënuar.

Burgu Hewell në Redditch,Britani e Madhe.

Lirimet e gabuara janë shumë të rralla, por i marrim jashtëzakonisht seriozisht dhe po punojmë ngushtë me policinë e Gloucestershire për të sjellë përsëri në arrest të keqpërdoruesit.

  Një zëdhënës i Shërbimit të Burgjeve 

B.N/dosja.al

Shto Koment