Sport

Shorti i Europa Leauge, Kukësi, Teuta dhe Laçi mësojnë kundërshtarët

Ndeshjet e para do të luhen më 11 korrik, ndërsa ato të kthimit më 18 korrik
Featured image of article: Shorti i Europa Leauge, Kukësi, Teuta dhe Laçi mësojnë kundërshtarët Europa League

ZVICËR- Në Nion të Zvicrës është hedhur sot shortin për raundin e parë të eleminatoreve të Europa League. Në këtë short kanë marrë pjesë dhe tre skuadra Shqiptare, Kukësi, Teuta dhe Laçi.

Pas hapjes së vazove kanë mësuar kundërstarët, ku Kukësi do të përballet Debreçen. Teuta do të ndeshet me Ventspils dhe Laçi me Hapoel Bersheva. Ndeshjet e para do të luhen më 11 korrik, ndërsa ato të kthimit më 18 korrik

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B. Dosja.al)

 

Shto Koment