Aktualitet

Shoqërimi me forcë i protestuesve më 7 maj, Bejdo Malo përplaset me aktivistin: Jeni viktima apo palë, ke ardhur për propagandë

Malo ka akuzuar aktivistin se ka ardhur për të bërë propagandë.
Featured image of article: Shoqërimi me forcë i protestuesve më 7 maj, Bejdo Malo përplaset me aktivistin: Jeni viktima apo palë, ke ardhur për propagandë Bejdo Malo dhe Klajdi Bello

TIRANË-Shpërndarja me forcë e protestës së 7 majit kundër masave të izolimit për shkak të COVID-19, ka ndezur tensionet në studion e “360 gradë”. Gazetari Bejdo Malo është përplasur aktivistin Klajdi Bello dhe aktivistën Ira Kurti në lidhje me veprimet e policisë. Malo ka akzuar Bellon, se ka ardhur për të bërë propagandë.

Malo-Ke ardhur për të bërë propagandë, për ca ke ardhur këtu, në cilin shtet në botë policia merr armët, vetëm mafiozët e bëjnë këtë.

Bello-As un as ti nuk i mbrojmë dot shqiptarët

Malo- Jeni viktima apo palë?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bello-Do qëndroj stoik për të drejtat e shqiptarëve

Malo-Ca je ti ministër, po ti do bësh moral, cte ka ndodhur ty moj zonjë, nuk thoni dot fjalën e duhur. Ti ke ardhur për të bërë parti me Irën ktu.

(g.sh./dosja.al)

 

Shto Koment