Showbiz

Shoku i Noizyt e denoncon për dhunë pasi përfundon në spital, revoltohet Stresi: Do t’ju q* motrat po më bëtë më tekste gangsterash, ju rrahin rrugëve dhe vini në komisariate. Mua edhe vëllain të më vrasin….

VIDEO
Stresi është akuzuar se ka ushtruar dhunë ndaj reperi të ri Mato Lale.
Featured image of article: Shoku i Noizyt e denoncon për dhunë pasi përfundon në spital, revoltohet Stresi: Do t’ju q* motrat po më bëtë më tekste gangsterash, ju rrahin rrugëve dhe vini në komisariate. Mua edhe vëllain të më vrasin…. Stresi, Noizy dhe MatoLale
Përditësuar:

TIRANE-Reperi Stresi ka postuar një video në Instagram aty ku sqaron se sapo ka dalë nga komisariati pasi ishte denoncuar nga reperi i ri MatoLale dhe një mik i tiji.

Reperi ka shpjeguar se kanë qenë policët që kanë shkuar tek shtëpia e tyre dhe i thirrën për të deklaruar kjo pasi MatoLale është sulmuar para dy ditësh dhe ka akuzuar Stresin për këtë sulm.
Stresi ka sqaruar se në fakt as ai dhe as shokët e tij nuk kanë aspak lidhje me sherrin në fjalë.

Sa dola nga komisariati. Po presim çunat e tjerë. Paskan bërë denoncime për ne. Me bo denoncim fantazëm nuk kam parë. Nuk e ka fajin as komisariati, por e kanë fajin njerëzit. I rref mileti dhe vjen më kapin mua. I kanë rrahur keq këta që quhen repera, që unë 12 vjet si kam njohur në rep, e tani duhet të vijnë tek unë, tek lagjia e Arkimendit. Ja çfarë reperash shqiptarë kemi që vijnë tek komisariati. Ahh çfarë më ka gjetur mua. Duhet të lë muzikën me çfarë kategorie më kanë ngatërruar mua. Jam futur unë në këtë kategori reperash turpi i Zotit. Na hapin probleme kot duke qenë në shtëpi mirë e bukur, na denonconi pa pikë lidhje. T’u fut në siklet çunat e lagjes. Gjithe çunat e lagjes në komisariat kot. Pse bëni denoncime pa pikë lidhje për ne? Mos më bëni tekste gangsterash kur vini denonconi në polici. Na vrasim na presim. Ju të hani m**in. Se di pse po lodh nervat me ju, por thash t’ua tregoj e njëherë muhabetin qysh është. Q*ija motren, duhet me lene muziken. Me mvra vllain perpara syve nuk e denoncoj jo me…varika*ista rrugesh. Te komisariati jam, jua them me erma mbiemra. Me denoncojn mu kot. Shkuam per sqarim, u sollen shume mire policia, erdhem ketu pse? Se kane rreh njerin, njeri eshte ne spital. Eshte nje shprehje ai qe te do te rref”, ka deklaruar Stresi në videon e postuar në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STRESI (@stresi) on

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në një story Stresi ka postuar foton e reperit të ri ku shkruan:

‘O kurve rri urtë se kam fakte tu sha shokt e tu varika*s. Prishesh 6 muaj i sha e tash ju thu shokë pfff sdi ca merrem me ju po ska problem tkan rraf minorenat bad boys se met pa ardh ne tkishim q… në bythe o klysh…’

Instastory reperi thotë më tej se ai nuk ka sulmuar njeri dhe se është i habitur nga ky denoncim.

Për ju që nuk e dini, MatoLale është një reper i ri në industrinë shqiptare mirëpo ka përkrahjen e Noizyt duke qënë se janë dhe miq së bashku.

(A.B)/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment