Sport

Shkupi parakalon Tiranën, firmos me Cvetanovskin

Futbollisti nga Maqedonia e Veriut ishte një nga synimet e skuadrës bardheblu për këtë merkato dimri
Featured image of article: Shkupi parakalon Tiranën, firmos me Cvetanovskin
Përditësuar:

MAQEDONIA E VERIUT – Një nga alternativat e merkatos dimërore, të kampionëve të Shqipërisë bardhebluve të Tiranës, Matej Cvetanovski sot është zyrtarisht lojtar i Shkupit. Sulmuesi anësor, një nga lojtarët më të spikatur në pjesën e parë të këtij sezoni me Vardarin, kërkohej nga disa klube shqiptare dhe në fund u vesh bardhekaltër.

Autori i 6 golave ka nënshkruar për dy vite me Shkupin. Fillimisht ishte Tirana që shikohej si favorite dhe bardheblutë e donin 23-vjeçarin, si pasuesin e brazilianit Elton Cale, i cili tani sapo është rikthyer për trajnerin Dede.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shkëndija e Tetovës gjithashtu ishte në bisedime me Cvetanovksin, por nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët. Tani e ardhmja e tij u vendos dhe kuqezinjtë e Tirana duhet të shohin për objektiva të tjerë në merkato.
B.T (Dosja.al)

Shto Koment